Dzisiaj jest czwartek, 27 lutego 2020 r.
Spersonalizuj informacje na portalu: dolnośląskie, łódzkie, opolskie, podkarpackie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
Rozmiar tekstu: A+   A-
Menu:
 
Ważne:
 
Wyszukaj w portalu:
 
wybierz region:

Spersonalizuj informacje na portalu
do własnych potrzeb,
wybierz: woj. / powiat:


 
 
Polecamy:
 
Ostatnie pliki video:
 
Inicjatywy BRD - Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
Popularyzacja oraz wspieranie działań w sferze BRD to ważny element całokształtu prac mających prowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. To działania w sferze infrastruktury drogowej, dokształcanie kierowców, młodych i tych ze znacznym doświadczeniem, to w końcu prace edukacyjne z dziećmi i młodzieżą.
Zapraszamy również do współpracy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć te działania organizacyjnie, medialnie, czy też jako potencjalni sponsorzy.
Zespół Redakcyjny
Portalu

III edycja Ligi Mistrzów BRD

2010.03.06
III edycja Ligi Mistrzów BRD

W dniu 25 lutego w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach została rozegrana III edycja Ligi Mistrzów BRD. Po raz kolejny w okresie ferii zimowych do naszego miasta przyjechała krajowa czołówka Ogólnopolskiego Turnieju BRD by rywalizować o Puchar Burmistrza Koluszek. We wszystkich tegorocznych kolejkach Ligi Mistrzów BRD brały udział szkoły podstawowe i gimnazjalne z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, mazowieckiego i łódzkiego.
Koluszkowski turniej, tak jak dwa poprzednie rozegrane w Przeciszowie (woj. małopolskie) i w Czarnej (woj. podkarpackie) składał się z 3 konkurencji. Na hali OSiR-u rozegrana była jazda sprawnościowa rowerem na torze przeszkód i konkurencja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W naszej szkole zawodnicy pisali test sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz odbyło się podsumowanie turnieju i wręczenie pucharów i nagród dla uczestników i ich opiekunów.
Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż po dwóch kolejkach 3 drużyny (Koluszki, Przeciszów i Czarna) miały taką samą ilość punktów. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli uczniowie naszej szkoły: Mateusz Bryszewski, Piotr Gorządek, Piotr Michalak i Karol Pecyna, którzy otrzymali z rąk p. Sławomira Wochny - Puchar Burmistrza Koluszek. Nasi uczniowie pokonali m.in. aktualnych Mistrzów Polski BRD, drużynę Publicznego Gimnazjum w Czarnej, która za zajęcie II miejsca otrzymała Puchar Komendanta Powiatowego Policji - insp. Zygmunta Galanta. Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej - mł. bryg. Marka Dudy za zdobycie III miejsca otrzymało Gimnazjum nr 1 w Przeciszowie.
Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie), Gimnazjum w Hucie Krzeszowskiej (woj. podkarpackie), Gimnazjum w Gralewie (woj. mazowieckie) i Gimnazjum w Rozprzy (woj. łódzkie).
Sukces drużynowy naszej reprezentacji został przypieczętowany również zwycięstwem naszego zawodnika w klasyfikacji indywidualnej. Puchar Prezesa ZO PZM w Łodzi - p. Mirosława Nicowskiego zdobył Mateusz Bryszewski, który był najlepszym zawodnikiem trzech tegorocznych eliminacji, prezentując wysoki poziom wiedzy i umiejętności we wszystkich konkurencjach. Oprócz pucharu otrzymał pakiet nagród rzeczowych od Krzysztofa Hołowczyca, którego fundacja była jednym ze sponsorów tegorocznych rozgrywek.
Nasi zawodnicy okazali się również najlepszymi ratownikami drogowymi, zwyciężając również w klasyfikacji generalnej pomocy przedmedycznej. Za zwycięstwo otrzymali Puchar Honorowego Obywatela Koluszek - Włodzimierza Zawiszy.
Dodatkową rozgrywaną konkurencją w koluszkowskiej edycji było wyłonienie mistrza jednej przeszkody na torze. Spośród 9 ustawionych przeszkód wylosowano "korytarz z desek", który przejechało bezbłędnie w zawodach 16 zawodników i oni walczyli o tytuł mistrzowski. Po 6 dodatkowych dogrywkach najlepszym okazał się Piotr Gorządek i on otrzymał nagrodę indywidualną od wyd. Grupa Image.
W klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Czarnej, która wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 1 w Koluszkach i Szkołę Podstawową w Rozprzy oraz Szkołę Podstawową z Kędzierzyna Koźla.
Wszyscy uczestnicy turnieju z Koluszek wyjechali nie tylko bogatsi o nową wiedzę i umiejętności, ale także z nagrodami rzeczowymi, które ufundowali:
- Urząd Miejski w Koluszkach
- Urząd Marszałkowski w Łodzi
- Starostwo Powiatowe Powiatu Łódzkiego Wschodniego w Łodzi
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi
- Polski Związek Motorowy w Łodzi
- Fundacja "Kierowca Bezpieczny" - Warszawa
- Grupa Image - Warszawa
- Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego "Droga i bezpieczeństwo" - Poznań
- Serwis informacji drogowych "Drogi na Szóstkę" - Jelenia Góra
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 dziękuje również pracownikom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach, którzy sędziowali poszczególne konkurencje i byli również autorami pytań i zadań.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
 
POZOSTAŁE ARTYKUŁY
 
Realizacja: computer-expert.pl | Będzie się działo | O nas | Regulamin | Mapa strony | Copyright DrogiNaSzóstkę.pl © 2009