Dzisiaj jest poniedziałek, 31 marca 2020 r.
Spersonalizuj informacje na portalu: dolnośląskie, łódzkie, opolskie, podkarpackie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
Rozmiar tekstu: A+   A-
Menu:
 
Ważne:
 
Wyszukaj w portalu:
 
wybierz region:

Spersonalizuj informacje na portalu
do własnych potrzeb,
wybierz: woj. / powiat:


 
 
Polecamy:
 
Ostatnie pliki video:
 
Inicjatywy BRD - Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
Popularyzacja oraz wspieranie działań w sferze BRD to ważny element całokształtu prac mających prowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. To działania w sferze infrastruktury drogowej, dokształcanie kierowców, młodych i tych ze znacznym doświadczeniem, to w końcu prace edukacyjne z dziećmi i młodzieżą.
Zapraszamy również do współpracy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć te działania organizacyjnie, medialnie, czy też jako potencjalni sponsorzy.
Zespół Redakcyjny
Portalu

Spotkanie z gimnazjalistami w Kamieńcu

2009.12.19

W ramach realizacji programu prewencyjnego „Bezpieczna Szkoła” policjanci z Grodziska Wlkp. przeprowadzili spotkanie z uczniami klas III Gimnazjum w Kamieńcu.

W dniu 18.12.2009r. w ramach prowadzonego programu prewencyjno- edukacyjnego „Bezpieczna Szkoła” Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. przeprowadzili pogadankę z uczniami klas III Gimnazjum w Kamieńcu.

Policjanci omawiając zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną nieletnich sprawców czynów karalnych zwrócili szczególną uwagę na przestępstwa, jak i wykroczenia, przedstawili ustawowe znamiona niektórych przestępstw głownie tych najczęściej popełnianych przez osoby nieletnie tj. kradzież, naruszenie nietykalności cielesnej drugiej osoby, znieważenie, bójka pobicie, podrobienie dokumentu. Szczególny nacisk policjanci łożyli na zachowania w miejscach publicznych a w szczególności deptakach skwerach czy parkach.

Podczas spotkania nawiązano do Ustawy o wychowaniu w trzeźwości omawiając dlaczego nastolatki piją alkohol, jakie szkody i zagrożenia wywołuje powtarzające się picie alkoholu przez nastolatki nawet w ilościach nieszkodliwych dla dorosłych, jak poważnie alkohol uszkodzić może procesy rozwojowe, kiedy zaczyna się uzależnienie, gdzie jest granica między nadmiernym piciem a piciem nałogowym.

Funkcjonariusze poinformowali uczniów, że sylwester to nie tylko czas zabawy ale również czas dużej odpowiedzialności każdego z nich począwszy od wstrzemięźliwości alkoholowej, a skończywszy na bezpiecznym korzystaniu z fajerwerków. Policjanci przekazali młodzieży kilka istotnych rad, które mogą uchronić ich przed staniem się ofiarą nieodpowiedzialności czy głupoty podczas odpalania materiałów pirotechnicznych.

 

REKLAMA
 
POZOSTAŁE ARTYKUŁY
 
Realizacja: computer-expert.pl | Będzie się działo | O nas | Regulamin | Mapa strony | Copyright DrogiNaSzóstkę.pl © 2009