Dzisiaj jest piątek, 29 maja 2020 r.
Spersonalizuj informacje na portalu: dolnośląskie, łódzkie, opolskie, podkarpackie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
Rozmiar tekstu: A+   A-
Menu:
 
Ważne:
 
Wyszukaj w portalu:
 
wybierz region:

Spersonalizuj informacje na portalu
do własnych potrzeb,
wybierz: woj. / powiat:


 
 
Polecamy:
 
Ostatnie pliki video:
 
RD - w pytaniach i odpowiedziach

2010.08.10
Zgodnie z art. 38 pkt 1 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108 poz. 908) prawo jazdy zalicza się do tych dokumentów, które kierujący jest zobowiązany mieć przy sobie oraz okazywać na żądanie uprawnionego organu. Zaświadczenie o wymianie dokumentu wystawione przez Wydział Komunikacji nie jest dokumentem uprawniającym do kierowania pojazdem. Jest to dokument poświadczający jedynie fakt przyjęcia wniosku o wydanie nowego prawa jazdy, lecz nie zastępuje on starego dokumentu.
            Czas na wymianę starego dokumentu był dość długi. Biorąc pod uwagę fakt, że czynność ta trwa do 30 dni, należało złożyć wniosek o nowy dokument na 30 dni przed dniem 30.06.2006r.
Policja egzekwuje prawo mając na uwadze ustalenia stanu faktycznego. Oznacza to, że ewentualne sankcje za niedopełnienie obowiązku obciążać będą kierowcę, a nie Wydział Komunikacji. Ten ostatni nie wywiązał się z zobowiązania względem interesanta, a to już jest odrębna kwestia. Roszczeń z tego tytułu można dochodzić na drodze cywilno-prawnej przed właściwym sądem.
 

REKLAMA
 
POZOSTAŁE ARTYKUŁY
 
Realizacja: computer-expert.pl | Będzie się działo | O nas | Regulamin | Mapa strony | Copyright DrogiNaSzóstkę.pl © 2009